Saç sorunu hemen hemen herkeste görülmektedir. Özellikle de erkekler için saç dökülmeleri kısmı kellik ile sonuçlanabilmektedir. Kellik normal bir durum olsa da kişilerin istemediği sonuçlardır. Hatta kaybedilen saçlar kişilerin öz güvenlerini kaybetme nedeni olabilmektedir. Ruhsal sorunların yaşanmasına neden olabilmektedir.

Saç ekimi ise kellik ile mücadelede oldukça etkili olmaktadır. Saç ekimi yaparak tekrar saçların çıkması sağlanabilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte etkili saç ekimi yöntemleri keşfedilmiştir. Sağlıklı saç yapısına sahip olmak bu yöntemlerde oldukça kolay olmaktadır. Bu anlamda yapılan saç ekimi uzmanlık gerektiren işlemlerdir.

Fue Saç Ekimi Tekniği

FUE saç ekimi, alanya saç ekimiGelişen teknoloji ile saç ekim teknikleri de her geçen gün gelişmektedir. Bu gelişimleri takip ederek kişiye uygun tedavi uygulaması yapmaktayız. Uzman ekibimiz, dünya çapında kullanılan FUE saç ekimi tekniğini güvenle uygulamaktadır.

Fue saç ekim tekniğinin uygulaması bu alanda uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Bu teknikte lokal anestezi uygulanmaktadır. Mikro motorlar yardımı ile sağlıklı saç kökleri alınarak saçsız bölgeye yerleştirilmektedir. Bu işlemde saç kökleri genellikle enseden alınmaktadır. Bu kıl kökleri saç, sakal, kaş, bıyık bölgesine kolayca ekilmektedir. Saç kökü alınan kısımda kesi yapılmamaktadır. Bu nedenle de fue yöntemi izsiz, acısız ve kısa süreli bir işlem olmaktadır.

Saç ekimi, kişinin kendi saçlarından klonlama yaparak uygulanmaktadır. Doğal saçlardan hiçbir farkı olmadığı için saç ekimi belli olmamaktadır. Kişilerin doğal bir saç yapısına kavuşmasında etkili olmaktadır.

Saç ekimi işlemlerinde öncelikle hasta profili analiz edilmektedir. Sonrasında ise kişinin istek ve beklentileri listelenmektedir. Bu veriler ile kişiye en uygun tedavi yöntemi belirlenmektedir. Uygulama şekli, uygulama sonrası görünüm hakkında kişiye bilgi verilmektedir. Kişiye uygulanacak teknik ve tedaviye göre saç ekimi fiyatları değişmektedir. Bu tamamen kişiye yönelik tedavi uygulaması sonucu oluşmaktadır. Saç ekimi uygulamalarında profesyonellik ön plana çıkmaktadır.